• Nápověda

• Elektronické omluvenky

• Elektronické omluvenky slouží pro omluvu Vašich dětí z výuky v naší škole. Odhlašovat své děti můžete jak dopředu (na budoucí dny), tak i zpětně na základě zapsané absence. Elektronické omluvenky podporují odhlášky jak z celých dnů, tak i z konkrétních hodin - při dopředném zadání včetně možné odhlášky obědů (celodenní stravy).

Přestože je odhlášení Vašich dětí formou elektronické omluvenky dostatečné, prosíme o dodatečné vyplnění i papírové omluvenky v žákovské knížce dítěte.

Podrobnější informace k elektronickým omluvenkám naleznete na stránkách výrobce.

Mobilní aplikace

Elektronickou omluvenku zadáte prostřednictvím "červeného tlačítka +" na hlavní obrazovce aplikace nebo přes agendu "Docházka". Následně Vás aplikace vyzve ke stručnému zdůvodnění omluvenky (prosíme, nepište zde citlivé osobní údaje) a výběru dnů (případně i pouze hodin skrze položku "Hodina - od"), ve kterých chcete své dítě omluvit.

Zaškrtnout můžete i volbu "Odhlásit objednávku stravy" pro odhlášení Vašeho dítěte z (celodenní) stravy. (Stravu můžete alternativně odhlásit i ze samostatné specializované agendy.)

Úpravu či zrušení předem zadané omluvenky je možné realizovat skrze agendu "Docházka" (rozkliknutím omluvenky, kterou chcete upravit). (Pozor: Po úpravě či zrušení elektronické omluvenky je zapotřebí přihlásit/odhlásit stravu, na kterou se tato dodatečná úprava omluvenky již neaplikuje!)

Webová aplikace

Po příhlášení do webové aplikace zadáte elektronickou omluvenku prostřednictvím agendy "Moje docházka" - zde budete opět vyzváni ke stručnému zdůvodnění omluvenky (prosíme, nepište zde citlivé osobní údaje) a výběru dnů (případně i pouze hodin), ve kterých chcete své dítě omluvit.

Odhlášku (celodenní) stravy je pak zapotřebí provést ve specializované agendě jídelny.

Úpravu či zrušení předem zadané omluvenky je možné realizovat skrze agendu "Moje docházka". (A následně doporučujeme prověřit stav objednávky stravy ve specializované agendě jídelny.)