• Literární a výtvarná soutěž (účast MŠ v soutěži)

• Rádi se hýbeme a sportujeme

Začátkem října vyhlásila organizace MAS Bobrava v Modřicích výtvarnou soutěž, které se třídy Soviček a Vrabečků letos opět zúčastnily.
              Děti se zaujetím tvořily - malovaly a stříhaly. Vrabečci nejprve natiskli temperovými barvami pozadí a Sovičky obrázek doplnili postavami bruslařů, lyžařů a sáňkaře. Výstižně se jim podařilo ztvárnit zimní sporty. Děti výtvarné tvoření bavilo a měly z něj radost. V březnu bude vyhodnocení prací.
              Těšíme se, a jsme zvědaví, jestli v soutěži uspějeme.

učitelka Beata Boháčová

• Polytechnika

• Ve čtvrtek 22.2. nás ve školní družině navštívil pan Martínek a učil nás pracovat s tvrzeným polystyrenem. Děti si nejprve vyzkoušely práci s lupínkovou pilkou a rašplí nanečisto. Poté si každý vyřezal jednoduché obrázkové puzzle. Děti dostaly od pána velkou pochvalu za jejich šikovnost a zručnost.

Dobrovolná, Křížová

• M E X I K O

• Jarní prázdniny většina z nás trávila na horách, nebo u babičky a dědy, ale i doma v klidu a pohodlí. Ale náš Max z druhé třídy je letos prožil úplně jinak. Se svými rodiči odletěl do Mexika a po návratu nám o svém putování po této zemi  vyprávěl.

Přichystal se úžasně – společně s rodiči zpracoval prezentaci, dětem přinesl ochutnat oplatek, zazpíval úryvky českých písniček o Mexiku a třešničkou na dortu bylo oblečení. Barevné a krásné pončo s velkým slaměným kloboukem.

Na projevu Maxíka bylo znát, že si cestu za oceán skvěle užil a ohromil nás nejen krásnými fotkami, ale i informacemi, které si zapamatoval.

Moc děkujeme. Skvěle jsme se pobavili a mnohému přiučili.

Budeme se těšit na další reportáže od našich malých cestovatelů nejen ze světa, ale i krásných míst naší země.

• PROJEKTOVÝ DEN V MŠ

• ŽIVOT VČEL

V pondělí 12.února připravil včelař pan Roblík pro děti z MŠ naučné dopoledne s tématem „ŽIVOT VČEL“.

Děti se při poutavém vyprávění dozvěděly, jak to v úlu vypadá, kdo jsou to dělnice, trubci, královna, jak mají včelky rozdělenou práci, kolik pylu a nektaru musí do úlu nanosit a také důležitost včel na naší planetě.

Poutavé vyprávění bylo doplněno i ukázkou včelařských pomůcek (rukavice, speciální klobouk…) a úlu, kde děti mohly vidět včelky přímo v jejich domově.

A jaké by to bylo povídání o včeličkách, kdybychom neochutnali alespoň trochu medu.

V závěru si děti vybarvily omalovánku včelky.

Monika Vorlová

• Maškarní den v MŠ

•

V úterý dne 13.2. se v naší školce konal maškarní karneval. Děti od rána přicházely v nejrůznějších maskách a kostýmech. Sešly se nám princezny, víly, andílek, superhrdinové, kostlivci, upír, piráti, indián, čarodějové, policista, hasič i různá zvířátka.

Po svačině jsme se s dětmi odebrali do místní sokolovny a slavnostní maškarní rej mohl začít.

Při hudbě a tanci se nám postupně představily všechny masky. Poté jsme si děti rozdělily do skupin a rozmístily na stanoviště.

Děti plnily úkoly v podobě: chůze po lavičce s deštníkem v jedné ruce, překážkové dráhy s míčkem na lžíci, hod míčkem do „ pusy klauna“ a skoky na kytičkách s barevným míčkem.

Následoval tanec princezen, kdy se i paní učitelky představily v kostýmech a na závěr jsme si zahráli hru s nafukovacími balónky a zatančili si na známé písně.

Všichni jsme si den krásně užili a za účast byly všechny děti odměněny diplomem s omalovánkou a malým dárečkem.

Na to, jak se děti bavily, se můžete podívat ve fotogalerii.

Děkujeme rodičům i prarodičům za pomoc při výběru a výrobě masek.

Kristýna Ondrůjová

• Maškarní den ve škole

• V úterý 13.2. se naši žáčci i paní učitelky proměnili v krásné, tajuplné i strašidelné masky. Od rána jsme se skvěle bavili a hodně se nasmáli.

Děkujeme všem rodičům za krásně připravené masky, protože děti si tento den skvěle užily a byly šťastné!

• Povídání o včelách - ZŠ

• V pondělí 12.2. za dětmi do školy přijel pan Roblík, který jim poutavě a humorně vyprávěl o životě včelstva. Přivezl s sebou pomůcky, které používá při své práci.  Děti si mohly vyzkoušet jeho speciální klobouk, rukavice, držák rámů, smetáček.  Prohlédly si, jak vypadá úl uvnitř, plástve, vosk.  Největší zážitek ale měly z pozorování včelek ve skleněném úlu, kdy je i poslouchaly, jak bzučí.  Na závěr velmi zajímavého a obohacujícího vyprávění  měly děti možnost ochutnat med přímo od včeliček pana Roblíka.  Byl výborný!

PRÁCE DĚTÍ

• PODĚKOVÁNÍ

• Vážení rodiče a milé děti,

chtěla bych Vám poděkovat za zapojení do sbírky pro Fond Sidus,

který pomáhá zdravotně postiženým dětem v České republice.

Díky Vám jsme vybrali  částku 2.845,- Kč a můžeme tak přispět na léčbu, rehabilitaci nebo zlepšení kvality jejich běžného života.

Úsměv dítěte a jeho spokojenost je našim společným cílem.