• Maňáskové divadlo Šikulka v MŠ

• Ve čtvrtek 25.4.2024 do naší mateřské školy zavítalo maňáskové divadlo Šikulka a zahrálo dětem tři pohádky: O nespokojeném koťátku a moudré sově, Julinčin nový kamarád, Veverka a sněhuláček. Děti si z pohádek mohly odnést ponaučení, že být sám sebou je cennější, než si na někoho hrát, co nedělat, abychom neztratili kamaráda a jak si navzájem pomáhat. Po představení děti na papír ztvárnily to, co je nejvíce zaujalo.

Beata Boháčová

• Literární a výtvarná soutěž MAP Šlapanice

• V letošním roce se naše děti i žáci  opět zúčastnili soutěže organizované MAP  Šlapanice.

Ve výtvarné kategorii letos děti tvořily na téma „Rádi se hýbeme a sportujeme.“

Pro literární práce, komiks a video bylo možno využít následující témata:

1. Detektivní příběh
              2. Moje vysněná cesta
              3. Na skok v těle mého hrdiny

S velkou radostí Vám chceme sdělit výsledky letošního ročníku:

II. kategorie – 1.-2. ročník ZŠ, výtvarné práce - 3. místo  Adam Dobrovolný (1. ročník)

III. kategorie – 3.-5. ročník ZŠ, výtvarné práce - 1. místo   Ema Ondrůjová  (3. ročník)

IV. kategorie – 3. ročník ZŠ, písemné práce - 3. místo  Rebeka Horemužová (3. ročník)

Výtvarné skupinové práce - čestné uznání: MŠ Silůvky, třída Vrabečci a Sovičky

Všem oceněným gratulujeme.

Tímto bychom  chtěli ocenit všechny děti a žáky, protože do svých prací dali velký kus srdíčka, umu a fantazie.

Nemalé poděkování patří i paním učitelkám, které byly dětem nápomocny, podporovaly je a povzbuzovaly.

• LÍDA V TCHAIWANU

• Dobrodruhů nám ve škole přibývá. Lída se nedávno vrátila z úžasného výletu do Tchaiwanu. Navštívila s maminkou, tátou a bráškou Vilémkem tuto zemi na druhém konci naší planety.

Vyprávěla nám o mrakodrapech s rychlými výtahy, o dracích na vrcholech chrámů, všudypřítomných motorkách a mopedech a o rychlovlacích.

Popsala zajímavá tchaiwanská jídla, laskominky a nápoje. Ukázala nám spoustu fotek tamní nádherné přírody od vodopádů a hor přes jeskyně až k písečným plážím.

O zážitcích s karetami obrovskými nebo makaky se nám tu může jen zdát. Naštěstí i o zemětřesení se nám tu snad může také jen zdát.

Děkujeme, Lído, přinesla jsi nám kousek Tchaiwanu do Silůvek.

• Zápis do 1. ročníku ZŠ (2024/2025)

• Ve středu 10.4.2024 odpoledne naši předškoláčci zažili jeden ze svých životních milníků. Společně se svými rodiči přišli k zápisu do  základní školy.  Paní učitelky Strádalová a Dvořáková je provedly pomyslnou zoologickou zahradou, ve které na ně čekalo několik úkolů.  Děti úspěšně absolvovaly procházku mezi zvířátky a za své výkony byly patřičně odměněny.  Školáci pro ně vyrobili aktovku s originálním pexesem, rozvrhem apod.

Dětem přejeme, aby si užily poslední měsíce ve školce a v září se na ně budeme těšit ve školních lavicích.

• KOUZELNÍK

• Věděli jste, že kouzelník nekouzlí? Jde čistě jen o šikovnost rukou. Dříve lidé věřili, že kouzelníci mají u sebe na pomoc skřítka nebo dokonce čerta, nebo že prostě skutečně čarují. My jsme si v pátek 5.4. zakouzlili, vyzkoušeli šikovnost našich rukou a náš postřeh. Amálka zvládla z pytlíku plného barevných balónků vytáhnout minimálně deset čistě modrých. Ani jednou se nespletla. Lukáš a Dušík nechali zmizet karty a vykouzlili holubičku a králíka. Monička, Rozárka a Zituška budou jednou dobré hospodyňky. S pomocí kouzelníka si zvládly přičarovat víc a víc peněz. No a Samík, Artěm a Max nechali zmizet dřevěnou kuličku, která se nakonec po hodně složitém kousku objevila u paní asistentky. Nestíhali jsme zírat. Byl to moc pěkný zážitek. Děkujeme.

Práce dětí - KOUZELNÍK