• NEJVĚTŠÍ SHOWMAN

• Den před svatým Václavem jsme se celá škola vydali do Ivančic na muzikálové představení Největší showman. Čekala nás okouzlující show barev, světel a nebývalé výkony žáků pěveckého sboru Mušky ZUŠ A. Muchy Ivančice. Příběh o sníklovi, který si po ztrátě svého otce začne sám razit cestu životem a vybuduje velikou show prapodivných lidských bytostí, kterým tím dá v jejich odsouzeném životě velikou šanci. Příběh plný naděje, přátelství a lásky. Jednu z postav ztvárnila i naše žačka Kamilka Krejčiříková. Kami, byla jsi báječná. Krásné představení.

PRÁCE DĚTÍ - MUZIKÁL - NEJVĚTŠÍ SHOWMAN

• Rekonstrukce WC v ZŠ

• Rádi bychom poděkovali našemu zřizovateli - obci Silůvky za financování

a uskutečnění rekonstrukce WC pro ZŠ během prázdnin, která dopadla k velké spokojenosti všech a

moc se nám i dětem líbí.

Porovnejte - původní stav a nynější.

• Zahájení školního roku

• V pondělí 4.9. jsme v naší školičce zahájili školní rok s úsměvem i troškou slziček.

Na děti ve školce čekaly  krásně  připravené  třídy.

Nově nastupující zvládli svůj první den a odloučení od rodičů statečně a to i díky

milým paním učitelkám, které je vítaly s úsměvem a hračkami.

Školáci se s rodiči a paními učitelkami sešli na zahrádce. Přivítal je pan starosta

a popřál jim hodně štěstí a sil do školního roku.

Poprvé do lavic usedlo jedenáct prvňáčků.

Všem dětem a rodičům přejeme pohodový, veselý, úspěšný a dobrodružný školní rok.

• Zahájení školního roku 2023/24

•

První  den nového školního roku jsme v naší školičce přivítali divadlo Kejkle. Děti z MŠ a ZŠ shlédly známou pohádku „Šípková Růženka“, ovšem v netradičním pojetí.

V úvodu si společně zazpívaly písničku s královnou Miluškou a postupně byly do děje vtahovány různými úkoly:  zašermovaly si s králem Rudýnkem nebo třeba radily Růžence, jak se nepíchnout o trn, aby se nenaplnila kletba zlé sudičky Berty.

Avšak marně! Růženka usnula a na záchranu byl krátký i její milovaný pes Alík. Ale jak to v pohádkách bývá, zachránil ji princ, který uvařil „šípkový lektvar“.

Divadlo sklidilo velký potlesk a budeme se těšit na další společné zážitky v tomto školním roce.

Lucie Křížová