• Cestička se světýlkem

• Milé děti a rodiče, srdečně Vás zveme na naši tradiční  akci.  Děti opět rozdělíme do skupinek.  Informace včas dostanete i s časy odchodů od školy.  Po celou dobu konání akce si za děti zodpovídají rodiče (doprovod).

V případě nepříznivého počasí se akce ruší.

Těšíme se na Vás!

• ŠÍPKOBRANÍ

• Mockrát děkujeme všem zúčastněným za velikou podporu při letošním ŠÍPKOBRANÍ. Vysbírali jsme necelých nádherných 200 kilogramů. Vyhlášení největších sběračů proběhlo v pátek 20. října, ale odměnu dostali nejen vítězové, ale všechny děti, co se akce zúčastnily. Letos to byl zatím opravdový rekord. Velké díky.

• Vítání občánků

• V sobotu 14.10. přivítal pan starosta v naší obci pět nových občánků.  Ke slavnostní atmosféře přispěly také naše žákyně - Stella Bridger, Kamila Krejčiříková a Emma Ondrůjová svým krátkým vystoupením v podobě zpěvu, recitace a hry na flétničky.

Miminkům přejeme pevné zdraví, štěstí a lásku.

• DIVADLO BARBORKA

• Pohádkový kolotoč

Ve čtvrtek 12.10.2023 naši mateřskou školu navštívilo DIVADLO BARBORKA s divadelnicí paní Inkou Horákovou. Děti měly možnost shlédnou divadelní představení „Začarované pohádky“ inspirované knihou Josefa Čapka „O pejskovi a kočičce“. Děti se do příběhu zapojovaly, zazpívaly si písničky, naučily se říkanky a některé znaky ze znakové řeči.                                                                                                                     Beata Boháčová

• Putování se sv. Václavem

• V pátek 29.9. jsme dětem chtěli přiblížit, kdo to byl sv. Václav a proč měla naše republika ve čtvrtek státní svátek.

Všechny žáčky jsme rozdělili do čtyř skupinek, které na vyznačené trase plnily úkoly. Za ně byly děti odměněny postupně indiciemi, které zúročily při posledním úkolu.  Skládaly text, který je na památníku sv. Václava na Václavském náměstí v Praze.

Děti se během putování dozvěděly, kdo byl sv. Václav, kdo jej vychovával, jaký byl, co dokázal, uměl a  co vystavěl.  Přestože byl  vzdělaným vládcem, výborným vojevůdcem, neměl ho rád jeho bratr a chtěl na trůn místo něj.  Proto  právě 28.9. nechal Václava zavraždit.

Lidé nikdy nezapomněli na svého panovníka a i po jeho smrti se o něm vyprávěly legendy a pověsti.

Václava  děti malovaly v hodinách Vv.