• PROJEKTOVÝ DEN “LES A POKLADY JEHO ŽIVOTA“

• Naše MŠ se letos opět zapojila do výtvarné soutěže pro děti, kterou pořádalo MAS Bobrava. Téma soutěže bylo „Les a poklady jeho života“. Protože s dětmi rádi při procházkách navštěvujeme okolní lesy a pozorujeme přírodu, zvířata a vše, co je součástí lesa, zvolili jsme si podtéma „Naše lesní ptactvo“. Dříve, než děti začaly malovat, pozorně si nastudovaly v encyklopediích ptáčky – jejich zabarvení, velikost, jaká snáší vejce a kde hnízdí. Každý si poté sám vybral, kterého ztvární vodovými barvami. Některé děti malovali jehličnatý strom a lesní trávy. Nakonec společně ptáčky vystříhaly, přilepily na strom a práci tak dokončily.

Podařilo se vytvořit krásný obraz ve formátu A0, na kterém se všechny mladší děti – Vrabečci podíleli. Obrázek nyní čeká na hodnocení poroty. Malování bylo pro děti zajímavé a bavilo je.

Beata Boháčová

• OZNÁMENÍ RODIČŮM

• Vážení rodiče,

v naší MŠ se opět vyskytla další nemoc – SEDMÁ NEMOC, která je

VYSOCE NAKAŽLIVÉ VIROVÉ ONEMOCNĚNÍ.

U onemocnění se objevuje zvýšená teplota, závrať, pocit na zvracení, bolest končetin, břicha a bolest v krku, na sliznici v ústech a na jazyku tvoření puchýřků (vypadající jako afty), na dlaních a ploskách nohou puchýřky a vyrážka.

• Divadlo Barborka

• Dne 20. 1. naši mateřskou školu navštívila paní divadelnice Inka Horáková s divadelním představením „Začarované pohádky“. Postupně nám zahrála v převlecích i s různými maňásky tři pohádky. Pohádku „O velrybě a měsíci“, „O hrnečku, který se nerad myl“ a „O malém koťátku, které přestalo mňoukat“. První dvě pohádky se navíc věnovaly hygieně a zdravému životnímu stylu, takže se velmi hodily k našeho aktuálně probíranému tématu „Pečujeme o své zdraví, poznáváme své tělo“.

Během divadelního představení si děti mohly zazpívat známé i neznámé písničky, říkanky s pohybem, zaklínadla a procvičit svá mluvidla při nejrůznějších logopedických cvičeních. Na závěr představení si děti zopakovaly některé slova ve znakovém jazyce, ale naučily se i řadu nových. Dětem se celé představení velmi líbilo a paní Horákovou odměnily potleskem.

Michaela Hromková

• Infekční onemocnění v MŠ

• VÁŽENÍ RODIČE,

V NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLE SE VYSKYTUJE INFEKČNÍ ONEMOCNĚNÍ TRÁVICÍHO ÚSTROJÍ, KTERÉ SE PROJEVUJE ZVRACENÍM.

Prosíme vás, abyste děti se zažívacími potížemi, jako je bolest břicha nebo zvracení, do školky NEVODILI!!!!

Děkujeme za spolupráci

• Vánoční prázdniny očima žáčků

• A byly tu Vánoce. Na každého zapůsobilo něco jiného. Někdo si užíval pohody u pohádek, jiný se vyřádil s vánočními dárky a pěkná řádka dětí zůstala na Silvestra dlouho vzhůru a to co viděli o půlnoci, jen tak někdy nezažijí. Byla to jednoduše paráda.

• Bubnování - Pohádka "O veverce, která se nepřipravila na zimu."

• Během tematického celku „Zvířátka se chystají na zimu“ jsme zařadili na pondělí 21.11 pro děti bubnování s pohádkou O veverce, která se nepřipravila na zimu. Děti shlédly nejprve pohádku, ve které se dozvěděly, jak se lesní zvířátka připravují na zimu, jaké si dělají zásoby, a jak se zazimovávají. Poté si každý zahrál na buben. Děti procvičovaly rytmizaci, vytleskávaly a vyťukávaly slova a zahrály si různé tematické pohybové hry. Nakonec děti svůj zážitek z divadla nakreslily.

Beata Boháčová

Obrázky dětí: