• Kocour v botách

• V úterý 30.5.2023 jsme se ráno vydali vlakem do Brna do Divadla Bolka Polívky.  Hodinu jsme se bavili u pohádkového  muzikálu o rozmazleném kocourovi Mikym, který si bez dovolení půjčil opravdové zlaté mušketýrské boty, které mu díky kouzlu nešly sundat. A tak se musel vydat do světa dělat dobré skutky. Cestou se potkal s odvážným rytířem Artušem a krásnou čarodějkou Amandou a společně vysvobodili krásnou princeznu Belu ze zakletí zlého kouzelníka Merlina.

Děti si představení v opravdovém divadle užily a po cestě zpátky ještě stihly nakrmit holuby.

A viděno očima dětí...

• Den s netopýrem v Moravském krasu

• Za skvělou práci na besídce pro maminky jsme se obdarovali výletem do Domu přírody v Moravském krasu. Strávili jsme tu krásné dopoledne s netopýry.

V úvodu nás přivítala netopýří slečna Netynka a díky jejímu příběhu jsme se něco málo o netopýrech dověděli. Potom nám byly v expozici Domu přírody sděleny základní informace o tomto malém chlupáčkovi. Ujistili jsme se také v tom, že opravdu naši čeští netopýři nesají krev, ale jsou to hmyzožravci. Formou her nás průvodci seznámili s tím, jak netopýr prožívá svůj typický den či rok. Vyzkoušeli jsme si, jak funguje echolokace. Zjistili jsme, že nám jsou netopýři více užiteční než nebezpeční.

Na Netynku budeme ještě pěknou chvilku vzpomínat.

Paní učitelka Tereza Dvořáková

• Zápis do MŠ - informace

• Vážení rodiče,

rozhodnutí o  přijetí/ nepřijetí budou osobně předávány ve středu 24.5. v 16h v ředitelně školy.

V případě, že nebudete moci přijít, informujte ředitelku školy.

Je možnost se dohodnout na jiném termínu předání, nebo zaslání poštou.

Společná schůzka rodičů nově přijatých dětí do MŠ pro školní rok 2023/24

se uskuteční  v pondělí 12.6. v 16 hodin ve třídě MŠ.

Budou Vám předány veškeré informace k nástupu Vašeho dítěte do naší mateřské školy,

vyberete si značku, dostanete seznam potřeb apod.