• POPIS KAMARÁDA

• Umíš správně popsat kamaráda? To se teprve uvidí. Třeťáci a druhačky dostali speciální úkol:

Na papír nakresli svého kamaráda/kamarádku. Může to být osoba nebo zvířátko. Potom obrázek popiš. Popis na volném listu předej spolužákovi, který neviděl tvůj obrázek. Podle popisu by měl tvého kamaráda/tvou kamarádku nakreslit. Oba obrázky potom porovnejte a říkejte, v čem se shodují a v čem se liší. Byl tvůj popis správný?

Moc jsme se při závěrečném porovnávaní správnosti popisu bavili. Občas se vloudila chybička při popisu, občas při kresbě. My jsme však s obrázky byli spokojeni, jako by kamarádům z oka vypadly.

Paní učitelka Tereza Dvořáková

• Zápis do MŠ

• Vážení rodiče, dne 10.5. se uskuteční zápis do MŠ pro šk.r. 2023/24.  V tento den budeme v době od 8 do 16h přijímat vyplněné žádosti o přijetí Vašeho dítěte včetně potvrzeného povinného očkování od Vašeho pediatra. Prosíme Vás, aby jste přinesli i rodný list dítěte ke kontrole.

V případě dotazů, upřesnění, nejasností nás neváhejte kontaktovat.

Mgr. Petra Strádalová - ředitelka školy

• Josef Lada

• V rámci projektu jsme se od 23. do 31. března v hodinách výtvarné výchovy, pracovních činností a českého jazyka zabývali s dětmi z 2. a 3. třídy dílem Josefa Lady. Pátrali jsme po tom, kdo to vlastně byl, kdy a kde žil, zjišťovali jsme si informace o jeho životě a převážně o jeho díle. Přišli jsme na to, že byl nejenom malířem a ilustrátorem, ale i karikaturistou a spisovatelem. Vyhledávali jsme si knihy, které jak napsal, tak i ilustroval. Četli jsme si úryvky z jeho děl, které nás zaujaly. Na závěr naší práce jsme mu na počest každý vytvořili plakát s malým medailonkem, úryvkem z knihy, s jeho fotografií a napodobeninou jeho ilustrace. Strávili jsme pár dnů objevováním velmi zajímavého tvůrce.

Paní učitelka Tereza Dvořáková

• Odpoledne s Andersenem

• Noc s Andersenem je jednou z akcí  českých knihoven, která má dětem ukázat kouzlo knih, pohádek a příběhů. Poprvé se uskutečnila již v roce 2000. V letošním roce nás oslovila paní Dvořáková z místní knihovny a společně jsme  uspořádali v pátek 31.3.2023 odpoledne s Andersenem.   Během pár hodin děti nejdříve navštívily knihovnu, kde zjistily, jak pan Andersen vypadal, co všechno napsala a přečetly si několik ukázek z jeho knih a příběhů.  Vyslechly si dvě pohádky a vyluštily kvízy.  Na závěr návštěvy  dostaly sladkou tečku v podobě jablečné buchty.

Potom jsme se společně přesunuli na školní dvorek, kde si nejdříve museli malí čtenáři najít části příběhu o ošklivém káčátku, který potom složili a přečetli.  Poslední částí bylo kreslení ošklivého a krásného káčátka podle vlastní fantazie, které jsme doplnili videem o letu a přistání labutě.  Na závěr děti shlédly animovanou pohádku Císařovy nové šaty, pochutnaly si na toustech a už byl konec a rodiče za dveřmi.

Pohádkové odpoledne nám uteklo jako voda.  Věříme, že si děti knížky oblíbí a budou v nich rádi objevovat různá tajemství, zajímavosti, dobrodružství a legraci.