• První den ve školce (1.9.2022)

• Při příležitosti zahájení nového školního roku přijelo do naší školy dětské divadlo Netratrdlo. Děti ze základní a mateřské školy si společně mohly užít hranou tradiční pohádku „O zlaté rybě“, kterou nás v hlavních rolích provázeli divadelníci Libor a Lenka Cackovi. Pohádka byla plná známých i neznámých písniček a poučení. Děti se během představení naučily básničku s pohybem s názvem „Roztrhané kalhoty“. Stejně tak se v průběžně zapojovaly do děje zpíváním známých písní, vytleskáváním, dupáním či jiným pohybem. Na konci představení mohlo každé děťátko pošeptat své tajné přání zlaté rybě.

Podle reakcí dětí a závěrečného potlesku bylo poznat, že se dětem hraná pohádka velice líbila. Již nyní se těšíme na další kulturní zážitky, které během školního roku 2022/2023 společně zažijeme.

Bc. Michaela Hromková